Q+A - Retinol Facial Serum

Retinoid - Formulim i vecantë me një shkallë të ulët irritimi të Retinoidit, është krijuar për të...
Brandi: Q+A Skincare
Gjendja: Ka gjendje
Kategoria e produktit: Dermokozmetika
Lek 1,600 ALL
Lek 1,600 ALL
Mbylle porosinë vetëm 10 kanë ngel në stok!
Size: 30 ML
Subtotal: Lek 1,600
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Q+A - Retinol Facial Serum

Vendor: Q+A Skincare

Q+A - Retinol Facial Serum

Lek 1,600

Vendor: Q+A Skincare

Q+A - Retinol Facial Serum

Lek 1,600
Size: 30 ML

Retinoid - Formulim i vecantë me një shkallë të ulët irritimi të Retinoidit, është krijuar për të luftuar vijat e holla, për të rikthyer tonin e lëkurës dhe për të lënë lëkurën të ndjehet e lëmuar me një shkëlqim rrezatues. Perfekt për fillestarët në përdorimin e Retinoideve, kjo formulë përdor përfitimet e Bisabololit dhe Squalanit për të qetësuar lëkurën ndërkohë që ofron përfitime për rigjallërimin e saj.

Si ta përdorni Serumin me Retinol për fytyrë?

Retinoli duhet të futet gradualisht në rutinën tuaj, që të tolerohet mirë nga lëkura juaj, duke filluar me një ose dy herë në javë dhe duke rritur përdorimin e tij më shpesh. Në mbrëmje, para se të aplikoni hidratuesin, vendosni (një pompë, një sprucim) të produktit në lëkurë të thatë, duke shmangur zonën delikate direkt poshtë syve. Masazhojeni në lëkurë, dhe lejoni rreth 30 minuta për përthithje të plotë. Pas kësaj, përdorni një krem mbrojtës për barrierën, si p.sh. Kremi për Fytyrë me Ceramide.

Kujdes i vecantë:

Ky produkt përmban përbërës që mund të rrisin rrezikun e djegies nga dielli dhe ekspozimit ndaj UV-ve. Gjithmonë aplikoni një krem mbrojtës nga dielli (SPF) mëngjesin e ardhshëm pas përdorimit të këtij produkti. Gjatë përdorimit fillestar, mund të përjetoni rrjepjen e lëkurës që fillon të zhvishet për tu zëvendësuar me lëkurë të re. Nëse lëkura juaj bëhet sensitive, konsideroni reduktimin ose ndërprerjen e përdorimit të Retinolit.

 

Një studim i pavarur me 50 pjesëmarrës. Rezultatet e studimit janë këto:

  • 94% ranë dakord që lëkura dukej më e ndritshme dhe më rrezatuese
  • 92% ranë dakord që vijat e holla dhe rrudhat dukeshin të reduktuara
  • 86% ranë dakord që hiperpigmentimi dukej më i reduktuar
  • 94% ranë dakord që ky serum ndihej më pak tharës se produktet e tjera me retinol që kishin provuar
  • 86% ranë dakord që ky serum jepte rezultatet që do të prisnin nga një produkt premium.

(Studim i pavarur nga përdoruese, 50 gra, të moshës 20-65 vjeç, të cilat përdorën produktin për 8 javë radhazi.)

 Përbërësit Heronj:

0.2% Hydroxypinacolone Retinoate 🌟

Squalane 🌼

Bisabolol 🌳

Ky produkt është i përshtatshëm për veganët. Produktet Q+A nuk testohen mbi kafshët dhe asnjëherë nuk do të testohen.

Përbërësit:

Aqua (Ujë), Propylene Glycol, Isostearyl Isostearate Ethyl Olivate, Dimethyl Isosorbide, Glycerin, Triheptanoin, Cetearyl Alcohol, Squalane, Hydroxypinacolone Retinoate, Bisabolol, Saccharide Isomerate, Jojoba Esters, Helianthus Annuus (Vaji i Farave të Lulediellit), Helianthus Annuus (Dyli i Farave të Lulediellit), Tocopherol, O-Cymen-5-Ol, Xanthan Gum, Glyceryl Stearate, Sodium Stearoyl Glutamate, Caprylyl Glycol, Polyglycerin-3, Ethylhexylglycerin, Sodium Citrate, Acid Citric.

0.2% Retinol

Sasia: 30ml

Prodhuar në UK

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products