Q+A - Salicylic Acid Body Wash

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK) Acidi Salicilik është një BHA që eksfolion lëkurën, duke synuar pikat...
Brandi: Q+A Skincare
Gjendja: Ka gjendje
Kategoria e produktit: Dermokozmetika
Lek 1,200 ALL
Lek 1,200 ALL
Mbylle porosinë vetëm 10 kanë ngel në stok!
Size: 250 ML
Subtotal: Lek 1,200
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Q+A - Salicylic Acid Body Wash

Vendor: Q+A Skincare

Q+A - Salicylic Acid Body Wash

Lek 1,200

Vendor: Q+A Skincare

Q+A - Salicylic Acid Body Wash

Lek 1,200
Size: 250 ML

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK)

Acidi Salicilik është një BHA që eksfolion lëkurën, duke synuar pikat e zeza që shfaqen nga shtresëzimi i lëkurës së vdekur dhe yndyrës së tepërt. Ky larës trupi me bazë xheli vepron për të eksfoliuar dhe zbutur lëkurën duke përfshirë në mënyrë eksperte acidin Salicilik, lëvoren e Shelgut të Bardhë dhe ekstraktin e Cajit Jeshil. Është produkti perfekt për ata që vuajnë nga aknet në trup dhe tekstura e padëshiruar e lëkurës. Aroma e ëmbël dhe freskët e Shalqirit + Nektarit të Agavës është perfekte për përdorim të përditshëm e kombinuar me nuancat e Ujit të Kaktusit, Orkidesë dhe Frutave Tropikale. 


  1. 96.5% Formulë Natyrale 
  2. Cruelty Free 
  3. Pa Alkool
  4. Pa Parfum 
  5. Vegan Friendly


Përdorimi:

Masazhojeni lehtësisht në lëkurën e lagur gjatë dushit dhe shpëlajeni mirë. Për rezultate më të mira, vazhdoni me Locionin Tonifikues me Acid Salicilik.

Acidi Salicilik

Ky Acid Beta-Hidroksik eksfolion lëkurën duke e rigjeneruar atë. Ka në përbërje molekula të vogla të cilat lejojnë të depërtojë më thellë në pore, për të parandaluar aknet. Ndihmon në përmirësimin e teksturës së lëkurës së përgjithshme dhe e bën lëkurën në dukje më të shëndetshme.

Aloe Vera

Aloe Vera është e pasur me Polisakaride, një molekulë që hidraton lëkurën. Ky përbërës vepron në harmoni me Acidin Salicilik për të qetësuar lëkurën. Është e përbërë me vitamina, minerale dhe antioksidantë.

Ekstrakti i Çajit Jeshil

Çaji Jeshil është një antioksidant i fuqishëm natyral me aftësi qetësuese të lëkurës. Antioksidanti EGCG që gjendet në Çajin Jeshil ndihmon në rigjenerimin e qelizave të lëkurës. Kimistët tanë e bëjnë Ekstraktin e Q+A te Çajit Jeshil brenda shtëpisë.

Ekstrakti i Lëvores së Shelgut të Bardhë

Lëvorja e Shelgut të Bardhë përmban Salicin, një komponent bimor që ka aftësi të ngjashme me Acidin Salicilik! Tradicionalisht, ky përbërës përdorej për të qetësuar lëkurën e acaruar.

 

Përbërësit: Ujë (Aqua), Lëng Aloe Barbadensis (Gjethe Aloe Vera), Sodium Coco-Sulfate, Propanediol, Cocamidopropyl Betaine, Lauryl Glucoside, Caprylyl/Capryl Glucoside, Glicerinë, Acidi Salicilik, Ekstrakti i Barkut Salix Alba (Vajza e Bardhë), Ekstrakti i Gjetheve të Çajit të Gjelbër Camellia Sinensis, Klorida e Natriumit, Sorbat Kaliumi, Glukonati i Natriumit, Hidroksidi i Natriumit, Guar Hydroxypropyltrimonium Kloridi, Fenoksietanol, Benzoati i Natriumit, Parfumi (Aromë), Acidi Citrik, Limonenë, Alfa-Isometil Iononë

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products