Q+A - Salicylic Acid Smoothing Lotion

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK) Ky locion i lehtë është krijuar me kujdes për lëkurën e...
Brandi: Q+A Skincare
Gjendja: Mungesë
Kategoria e produktit: Dermokozmetika
Lek 1,600
Lek 1,600
Mbylle porosinë vetëm 0 kanë ngel në stok!
Size: 250 ML
Subtotal: Lek 1,600
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Q+A - Salicylic Acid Smoothing Lotion

Vendor: Q+A Skincare

Q+A - Salicylic Acid Smoothing Lotion

Lek 1,600

Vendor: Q+A Skincare

Q+A - Salicylic Acid Smoothing Lotion

Lek 1,600
Size: 250 ML

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK)

Ky locion i lehtë është krijuar me kujdes për lëkurën e acaruar! Acidi Salicilik është një BHA që eksfolion lëkurën, duke synuar aknet që shkaktohen nga qelizat e vdekura të lëkurës dhe sasia e tepërt e yndyrës. Locioni ynë me Acid Salicilik është produkti perfekt për ata që kanë tendencë për akne në trup dhe teksturë të padëshiruar të lëkurës. Aroma e freskët e Luleshtrydhes + Nektar Agave është e kombinuar me nuancat e ujit të Kaktusit, Orkideve dhe frutave tropikale.


  1. 96.5% Formulë Natyrale 
  2. Cruelty Free 
  3. Pa Alkool
  4. Pa Parfum 
  5. Vegan Friendly

 

Përdorimi:

Masazhoni në lëkurën e thatë. Për rezultate më të mira, përdoreni çdo ditë së bashku Larësin tonë të Trupit me Acid Salicilik.

Acidi Salicilik

Ky Acid Beta-Hidroksil eksfolion lëkurën duke e rigjeneruar atë. Ka molekula të vogla në përbërje të cilat arrijnë të veprojnë më thellë në poret e lëkurës për të synuar aknet e ardhshme dhe parandalimin e tyre. Ndihmon në përmirësimin e teksturës së përgjithshme të lëkurës dhe ndriçon lëkurën.

Koloidi i Tërshërës

Ky përbërës mbrojtës dhe ultra-delmë i jep hidratim lëkurës dhe është e përshtatshme për të gjitha tipet e saj - madje edhe lëkurat që janë me tendencë akneike. Mund të ndihmojë në parandalimin e krijimit të yndyrës, duke absorbuar sebumin.

Ekstrakti i Lëvores së Shelgut të Bardhë

Lëvorja e Shelgut të Bardhë përmban Salicin, një komponent bimor që ka aftësi të ngjashme me Acidin Salicilik! Tradicionalisht, ky përbërës është përdorur për të qetësuar lëkurën e acaruar.

Acidi Hialuronik

Acidi Hialuronik rigjeneron, hidraton dhe promovon lëkurën e shëndetshme. Në përdorim një peshë molekulare mesatare të Acidit Hialuronik që hidraton edhe shtresat më të thella të lëkurës.

 

Përbërësit: Aqua (Ujë), Brassica Campestris (Vaj fara Canola), Caprylic/Capric Triglyceride, Glicerini, Acidi Salicilik, Avena Sativa (Brazdë ovë) Kernel Flour, Ekstrakti i Thonjve të Kushës së Bardhë (Salix Alba), Coco Caprylate/Caprate, Celuloza Mikrokriztaline, Cetearyl Alcohol, Caprylyl Glycol, Fenoksietanol, Carbomer, Sodium Gluconate, Sodium Stearoyl Glutamate, Glukoza, Parfum (Parfum), C14-22 Alcohols, C12-20 Alkyl Glucoside, Sodium Hydroxide, Limonene, Alpha-Isomethyl Ionone, Eugenol, Linalool, Citronellol, Hydroxycitronellal, Amyl Cinnamal, Hexyl Cinnamal

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products