Q+A - Snow Algae Intensive Face Cream

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK) Freskoni lëkurën e thatë me kremin Intensiv për fytyrë me Alga!...
Brandi: Q+A Skincare
Availability: In Stock
Product Type: Dermokozmetika
Lek 1,600
Lek 1,600
Please hurry! Only 5 left in stock
Subtotal: Lek 1,600
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Q+A - Snow Algae Intensive Face Cream

Q+A - Snow Algae Intensive Face Cream

Lek 1,600

Q+A - Snow Algae Intensive Face Cream

Lek 1,600

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK)

Freskoni lëkurën e thatë me kremin Intensiv për fytyrë me Alga! Ky krem intensiv, i shumëpërdorshëm, ndihmon në rigjenerimin dhe elasticitetin e lëkures suaj. Duke vepruar në sipërfaqe dhe në shtresat më të thella të lëkurës, kjo formulë e pasur ndihmon që ju të dukeni më të rinj dhe të mbroheni nga ndikimi i faktorëve të jashtëm mjedisorë.

 

  1. 98.4% Formulë Natyrale 
  2. Cruelty Free 
  3. Pa Alkool
  4. Pa Parfum 
  5. Vegan Friendly


Përdorimi:

Aplikojeni në sasi të vogel në lëkurën e pastër. Këshillohet të përdoret si krem dite ose nate.

Algë Borë ❄️

Ftohja ngadalëson procesin e plakjes së lëkurës, dhe Algat Borë nuk janë të panjohura me këtë koncept! Ato ngadalësojnë degradimin e qelizave të kolagjenit dhe ndihmojnë në rigjenerimin e lëkurës suaj në nivel qelizor për një lëkurë më të fortë dhe më të shëndetshme. Ingredienti kryesor për rigjenerim të lëkurës së thatë dhe të qelizave të vdekura!

Acidi Hialuronik

Acidi Hialuronik rigjeneron, hidraton dhe promovon një lëkurë të shëndetshme. Acidi Hialuronik është gjithashtu i njohur për qasjen e tij anti-rrudhë, duke e bërë atë një përbërës kyç për lëkurën e thatë.

Gjalpi Shea 

Gjalpi Shea i ofron lëkurës suaj ushqim të thellë, duke hidratuar edhe lëkurën më të thatë. Koncentrimi i lartë i acideve yndyrore natyrale e bën atë të ketë një efekt më të lartë për lëkurën.

 

Përbërësit: Ujë (Aqua), Vaj Luledielli (Helianthus Annuus) i Sëmurëve, Triglicerid Kapriliçe/Kapritike, Alkool Cetearyl, Stéarate Gliceryle, Vaj Jojobe (Simmondsia Chinensis), Vaj Gjiri Karité (Butyrospermum Parkii), Maltodekstrinë, Glicerina, Lëng Aloe Vera (Aloe Barbadensis) i Gjetheve, Natrium Hialuronat, Ekstrakt Coenochloris Signiensis, Lecitina, Goma Ksantan, Acidi Dehidroacetic, Glutamat Natriumi i Stéaroil, Coco-Glucoside, Alkool Koko, Ekstrakt Lule Druri Kitarë (Lonicera Caprifolium), Ekstrakt Lule Druri Kitarë (Lonicera Japonica), Alkool Benzilik, Tocoferol, Benzoat Natriumi, Acidi Citrik

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products