Q+A - Vitamin C Body Cream

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK) E testuar në laboratorin tonë me përbërës që promovojnë hidratimin duke...
Brandi: Q+A Skincare
Availability: In Stock
Product Type: Dermokozmetika
Lek 1,600
Lek 1,600
Please hurry! Only 5 left in stock
Size: 250 ML
Subtotal: Lek 1,600
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Q+A - Vitamin C Body Cream

Q+A - Vitamin C Body Cream

Lek 1,600

Q+A - Vitamin C Body Cream

Lek 1,600
Size: 250 ML

Prodhuar në Mbretërinë e Bashkuar (UK)

E testuar në laboratorin tonë me përbërës që promovojnë hidratimin duke e imituar strukturën e lëkurës suaj, kremi për trupin me Vitaminë C ofron ushqim të menjëhershëm për barrierën e lëkurës. I pasur me Vajra Shea dhe Rrënjë Xhinxheri, ky krem është i formuluar për të ndihmuar në hidratimin, mbrojtjen dhe rigjenerimin e lëkurës së thatë. Aroma e fresket e Portokallit + Limonit e bën të jetë më frymëzues dhe tërheqës.

 

  1. 96.5% Formulë Natyrale 
  2. Cruelty Free 
  3. Pa Alkool
  4. Pa Parfum 
  5. Vegan Friendly

 

Përdorimi:

Masazhojeni në lëkurë të thatë.

Vitamina C

Në disa raste e quajtur ‘’Fuqia Kundër Plakjes’’, Vitamina C është një antioksidant i fortë që mund të ndihmojë në hiperpigmentimin e lëkurës, përmirësimin e tonit të lëkurës dhe nxitjen e prodhimin e kolagjenit për të mbajtur lëkurën e trupit tuaj më të shëndetshme se asnjëherë.

Vaji Shea 

Vaji Shea i siguron lëkurës suaj ushqim të thellë, duke hidratuar edhe lëkurën më të thatë. Koncentrimi i lartë i acidit yndyror natyral e bën atë një zbutës efektiv të lëkurës. I siguruar nga kooperativat në Gana.

Ekstrakti i Rrënjës së Xhinxherit ✴️

Përbërësi perfekt për lëkurën pa shkëlqim, ekstrakti i Rrënjës së Xhinxherit e rinovon dhe e zbut lëkurën tuaj. Është i njohur për aftësitë e tij mbrojtëse që ndihmojnë në ekuilibrin e pigmentimit të lëkurës.

 

Përbërësit: Aqua, Brassica Campestris (Vaj fara Canola), Glicerini, C14-22 Alcohols, Butyrospermum Parkii (Gurë Sheje), Polimeri Hydroxyethyl Acrylate/Sodium Acryloyldimethyl Taurate, Acidi Ascorbik, Sodium Ascorbyl Phosphate, Ekstrakt Rrenje Zingiber Officinale (Bardhëpathëka), Acidi Hialuronik, Tokë Vulkanike, Citrus Sinensis (Lëkurë portokalli) Peel Oil Expressed, Citrus Limon (Lëkurë limoni) Peel Oil, Citrus Paradisi (Lëkurë grejfruti) Peel Oil, Oenothera Biennis (Vaj primrose mbrëmjeje), Coco-Caprylate/Caprate, Caprylic/Capric Triglyceride, C12-20 Alkyl Glucoside, Xanthan Gumë, Caprylyl Glycol, Glukoza, Amylopectinë, Sorbitan Isostearate, Polysorbate 60, 1,2-Hexanediol, Etilekzilglicerina, Fenoksietanol, Sodium Hydroxide, Acidi Citrik, Limonene, Linalool, Citral

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products