Redness Reducing Night Cream

Detaje mbi produktin Pharmaceris - Redness Reducing Night Cream Krem nate për lëkurën me rosacea, të prirur...
Brandi: Pharmaceris
Gjendja: Ka gjendje
Lek 2,990 ALL
Lek 2,990 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 2,990
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Redness Reducing Night Cream

Vendor: Pharmaceris

Redness Reducing Night Cream

Lek 2,990

Vendor: Pharmaceris

Redness Reducing Night Cream

Lek 2,990

Detaje mbi produktin
Pharmaceris - Redness Reducing Night Cream
Krem nate për lëkurën me rosacea, të prirur për skuqje, eritema të vazhdueshme dhe paroksizmale dhe ndryshime makulopapulare. Veprimi plotësues i 3 përbërësve aktivë InnoTetrapeptide™, ekstraktit të gjetheve të ullirit dhe tioprolinës ka për qëllim frenimin e çrregullimeve të lëkurës që shoqërojnë rosacea. Ai gjithashtu ndikon në detoksifikimin (heqjen e toksinave nga qelizat e lëkurës), duke mbështetur rigjenerimin dhe ushqimin intensiv, duke reduktuar ashpërsinë e ndryshimeve makulopapulare dhe dukshmërinë e telangiektazisë. Formula e kremit që përmban jone kalciumi Calm-Calcium TM Ca 2+ qetëson dhe qetëson irritimet. Kremi redukton skuqjen e vazhdueshme të lëkurës dhe dukshmërinë e enëve të gjakut. D-panthenoli, vaji Canola dhe alantoina, duke mbështetur efektin qetësues, zvogëlojnë tendencën e lëkurës për t'u bërë hiperreaktive ndaj faktorëve të jashtëm.
Vaji i rrush pa fara e zezë rikthen ekuilibrin e prishur fiziologjik të lëkurës dhe ndikon në qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e epidermës.
Preparati ka veti antibakteriale, zvogëlon ndjesinë e djegies dhe kruajtjes së lëkurës brenda lezioneve dhe parandalon rikthimin e tyre.
Ofron hidratim adekuat, duke reduktuar simptomat e stresit fiziologjik dhe lodhjes.

PËRBËRËSIT
• InnoTetrapeptide TM
një peptid inovativ i krijuar për të reduktuar dukshmërinë e skuqjes së shkaktuar nga reaksionet inflamatore. Ai pengon lirimin e interleukinave përgjegjëse për reaksionet inflamatore.
• Tioprolina
është një antioksidant i fuqishëm. Mbështet rigjenerimin e epidermës. Ka veti anti-plakje dhe anti-inflamatore. Mbron nga efektet e dëmshme të faktorëve të jashtëm.
• Ekstrakti i gjetheve të ullirit
ka një efekt detoksifikues, largon produktet e dëmshme metabolike në qeliza, duke rritur rezistencën e lëkurës ndaj stresit. Një përbërës i frymëzuar nga çmimi Nobel në Biologji.
• Calm-calcium Ca 2+
Jonet e kalciumit qetësojnë dhe qetësojnë irritimet, kanë veti antiseptike. Dedikuar veçanërisht për lëkurën e ndjeshme me rosacea.
SI TË PËRDORET?
• Pastroni lëkurën me një xhel Pharmaceris R dhe më pas shpërndajeni kremin në lëkurën e fytyrës.
• Përdorni gjatë natës.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products