Retinol Night Cream

Detaje mbi produktin Krem nate për kujdesin ditor për të rriturit që kanë nevojë për një trajtim...
Brandi: Pharmaceris
Gjendja: Ka gjendje
Lek 3,160 ALL
Lek 3,160 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 3,160
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Retinol Night Cream

Vendor: Pharmaceris

Retinol Night Cream

Lek 3,160

Vendor: Pharmaceris

Retinol Night Cream

Lek 3,160

Detaje mbi produktin
Krem nate për kujdesin ditor për të rriturit që kanë
nevojë për një trajtim efektiv që lufton aknet dhe rrudhat. Për personat me
papërsosmëri të lëkurës, puçrra, pika të zeza dhe lëkurë tepër të yndyrshme dhe
mikse. Kremi ka një përqendrim të lartë prej 0.3% retinol të pastër që ofron një
efekt të balancuar kundër rrudhave dhe akneve, duke rikthen funksionin normal
të lëkurës gjatë ndryshimeve hormonale.

Kapsulimi i retinolit në mikrosferat e ceramidit siguron
qëndrueshmërinë e tij dhe mbrojtjen e duhur nga oksidimi, duke eliminuar dhe
parandaluar në mënyrë efektive përsëritjen e akneve të rënda hormonale (papula,
puçrra, njolla).

Gjithashtu ka një efekt shumë të fortë kundër rrudhave,
duke formuar fibrile ankoruese midis epidermës dhe dermës, duke reduktuar
thellësinë, numrin dhe vëllimin e rrudhave dhe linjave të imta. Kur përdoret
rregullisht, kremi ndihmon në njetrajtesimin dhe përmirësimin e strukturës së
lëkurës. Për të siguruar rehati optimale të lëkurës, formula është pasuruar me
përbërës zbutës hidratues dhe ushqyes (ekstrakt zambaku, gjalpë shea, dyll
ulliri dhe vaj pambuku) dhe 4% squalan biomimetik që forcon barrierën lipidike
të epidermës.

PËRBËRËSIT
• 0.3% retinol
• Gjalpë shea
• Dyll ulliri
• Skalani biomimetik
• Vaj pambuku
 
UDHËZIMET PËR PËRDORIM

• Aplikojeni çdo ditë natën në fytyrë, qafë dhe dekolte
të pastër, duke shmangur kontaktin me sytë dhe gojën.
• Gjatë përdorimit, produkti mund të shkaktojë skuqje të
përkohshme, që është një reaksion natyral i lëkurës.   •
Gjatë ditës aplikoni një mbrojtje minimale kundër diellit me SPF 30.
• Preparati nuk duhet të përdoret nga gratë shtatzëna dhe
pacientët që aktualisht po marrin retinoidë oralë.

TOLERANCË DHE EFIKASITETI I LARTË

 E TESTUAR DERMATOLOGJIKISHT

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products