Sevendays® Antiperspirant 50ml Roll-On

Sevendays® Antiperspirant 50ml Roll-On është antiperspirant i fuqishëm që parandalon në mënyrë efektive djersitjen e sqetullave, këmbëve,...
Brandi: Sevendays gmbH
Availability: In Stock
Product Type: Deodorant, Antiperspirant, Antidjerse
Lek 1,850
Lek 1,850
Lek 1,850
Please hurry! Only 4999 left in stock
Subtotal: Lek 1,850
10 customers are viewing this product

Free Shipping

Free standard shipping on orders over $99

Estimated to be delivered on 12/01/2022 - 15/10/2022.

Free Returns

Learn More.

Covid-19 Shipping Delay Notice

Sevendays® Antiperspirant 50ml Roll-On

Sevendays® Antiperspirant 50ml Roll-On

Lek 1,850

Sevendays® Antiperspirant 50ml Roll-On

Lek 1,850

Sevendays® Antiperspirant 50ml Roll-On është antiperspirant i fuqishëm që parandalon në mënyrë efektive djersitjen e sqetullave, këmbëve, duarve, etj. Me efekt deri në 7 ditë.

Sevendays® ka formulim unik të klorurit të aluminit dhe glicerinës në bazë alkooli, që e bën të parandalojë djersitjen në vendin e aplikimit.

Kloruri i aluminit formon një pengesë në pjesën e jashtme të gjëndrës së djersës, e cila parandalon që djersitja të dalë jashtë në lëkurë. Gjithashtu ka efekt frenues ndaj baktereve duke parandaluar erën e keqe.

Glicerina ka efekt hidratues dhe zbutës, duke e bërë aplikimin pa acarime dhe duke e lënë lëkurën e butë pas aplikimit. 

Sevendays® rekomandohet për këdo që dëshiron antiperspirant me efekt unik të qëndrueshëm.

Sevendays® u rekomandohet edhe personave që vuajnë nga djersitja e tepërt, e ashtuquajtura hiperhidroza.

Sevendays® është pa paraben, pa parfume, dhe pa erë.

Mënyra e përdorimit: Pastroni lëkurën në vendin ku do ta aplikoni dhe thajeni me peshqir. Lëreni lëkurën të thahet për një kohë nga ajri. Lëkura e sapo depiluar irritohet lehtësisht. Ju nuk duhet të depiloni sqetullat për 24 orë para se të përdorni Sevendays®.

Aplikoni Sevendays® në lëkurë para se të shkoni në shtrat natën dhe lereni të thahet për rreth 2 minuta. Pastroni lëkurën në mëngjes. Nëse dëshironi, ju mund të përdorni një deodorant të rregullt aromatik, por kjo nuk është e nevojshme.

Sevendays® do të mbajë lëkurën tuaj të thatë dhe të freskët deri në 7 ditë. Mjafton ta përdorni vetëm një herë në javë. Nëse vuani nga djersitja e tepruar (hyperhidrosis), është e rekomanduar që ju fillimisht të përdorni Sevendays® më shpesh. Pas kësaj periudhe fillestare arrihet një efekt më i qëndrueshem, dhe mjafton ta përdorni vetëm një herë në javë.

Përbërësit: Aqua, Izopropil Alkool, Klorohidrat Alumini, Klorur Alumini, Propilen Glikoli, Hidroksietilceluloze; Glicerine, PEG-12 dimetikoni.

Prodhuar në Gjermani

Kujdes: Produkti është i ndezshëm! Mbajeni larg kontaktit të fëmijëve.

Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos solicitud felis. Pellentesque diam dolor, elementum etos lobortis des mollis ut risus. Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras loremos.Donec pretium egestas sapien et mollis. Pellentesque diam dolor cosmopolis etos lobortis.

Comodous:
Comodous in tempor ullamcorper miaculis
Mattis laoreet:
Pellentesque vitae neque mollis urna mattis laoreet.
Divamus de ametos:
Divamus sit amet purus justo.
Molestie:
Proin molestie egestas orci ac suscipit risus posuere loremous

Returns Policy

You may return most new, unopened items within 30 days of delivery for a full refund. We'll also pay the return shipping costs if the return is a result of our error (you received an incorrect or defective item, etc.).

You should expect to receive your refund within four weeks of giving your package to the return shipper, however, in many cases you will receive a refund more quickly. This time period includes the transit time for us to receive your return from the shipper (5 to 10 business days), the time it takes us to process your return once we receive it (3 to 5 business days), and the time it takes your bank to process our refund request (5 to 10 business days).

If you need to return an item, simply login to your account, view the order using the "Complete Orders" link under the My Account menu and click the Return Item(s) button. We'll notify you via e-mail of your refund once we've received and processed the returned item.

Shipping

We can ship to virtually any address in the world. Note that there are restrictions on some products, and some products cannot be shipped to international destinations.

When you place an order, we will estimate shipping and delivery dates for you based on the availability of your items and the shipping options you choose. Depending on the shipping provider you choose, shipping date estimates may appear on the shipping quotes page.

Please also note that the shipping rates for many items we sell are weight-based. The weight of any such item can be found on its detail page. To reflect the policies of the shipping companies we use, all weights will be rounded up to the next full pound.

Drostique Nam tempus turpis at metus scelerisque placerat nulla deumantos
Pharetro Lorem Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Milancelos Donec pretium egestas sapien et mollis
Pellentesque Sedcus faucibus an sullamcorper mattis drostique des commodo pharetras
Proin Molestie Pellentesque diam dolor elementum etos lobortis des mollis
Cosmopolis Donec pretium egestas sapien et mollis

Related Products

Recently Viewed Products