Spot Treatment Gel

Detaje mbi produktin Pharmaceris - Spot Treatment Gel Preparati është menduar për aplikim local, direkt në akne...
Brandi: Pharmaceris
Gjendja: Ka gjendje
Lek 2,255 ALL
Lek 2,255 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 2,255
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
Spot Treatment Gel

Vendor: Pharmaceris

Spot Treatment Gel

Lek 2,255

Vendor: Pharmaceris

Spot Treatment Gel

Lek 2,255

Detaje mbi produktin
Pharmaceris - Spot Treatment Gel
Preparati është menduar për aplikim local, direkt në akne (shpërthime nën lëkurore, pustula, papula) për veprim të menjëhershëm kundër akneve. Preparati përmban një formulë të koncentruar 2% H 2 O 2 dhe acid salicilik. Ajo tregon një efekt të menjëhershëm, në bazen e akneve. Përshpejton në mënyrë efektive zhdukjen e lezioneve ekzistuese të akneve, zvogëlon madhësinë dhe dukshmërinë e tyre. Parandalon zhvillimin e papërsosmërive të shëmtuara. Ka një efekt qetësues, duke reduktuar skuqjen dhe mbështet procesin e rigjenerimit të lëkurës.
PËRBËRËSIT
• H 2 O 2 2% ka një efekt molekular të synuar në lezionet e akneve, duke ulur efektivisht ashpërsinë e lezioneve ekzistuese dhe duke parandaluar formimin e papërsosmërive të reja.
• Acidi salicilik eksfolion butësisht epidermën kallo, duke rregulluar rinovimin e qelizave të lëkurës. Rikthen strukturën e njëtrajtshme të lëkurës dhe redukton tendencën për të formuar pika të zeza.
• D-panthenol me veti qetësuese, redukton prirjen ndaj mbindjeshmërisë së lëkurës. Qetëson irritimin dhe skuqjen.
SI TË PËRDORET
Aplikoni xhelin në mënyrë lokale në lezionet e akneve dy herë në ditë derisa simptomat të zhduken.
Në fazën e përkeqësimit të lezioneve 3-4 herë në ditë për 2 ditë.

Përbërësit: Aqua (Ujë), Poloxamer 407, Peroksid Hidrogjeni, Panthenol, Acid Salicilik, Acidi Fitik, Dekstrinë, Polidekstrozë, Amilopektinë, Niacinamide, BHT.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products