White Glutathione Peptides

Detaje mbi produktin Dermastir – White Shishrat sterile nga Dermastir është një trajtim për zbardhjen e lëkurës...
Brandi: DERMASTIR
Gjendja: Ka gjendje
Lek 4,060 ALL
Lek 4,060 ALL
Mbylle porosinë vetëm 5 kanë ngel në stok!
Subtotal: Lek 4,060
10 customers are viewing this product

Posta falas

Posta falas për porosi me vlerë mbi 5000 Lekë

Lexo politikat e kthimit

Mëso më shumë
White Glutathione Peptides

Vendor: DERMASTIR

White Glutathione Peptides

Lek 4,060

Vendor: DERMASTIR

White Glutathione Peptides

Lek 4,060

Detaje mbi produktin
Dermastir – White
Shishrat sterile nga Dermastir është një trajtim për zbardhjen e lëkurës me bazë peptide dhe pa acid
Trajton pigmentimin e shkaktuar nga rrezet e diellit.
Zbardh lëkurën.
Mund të përdoren edhe gjatë verës për shkak të formulës së saj pa bazë acidi.
Ndihmon në ruajtjen e ngjyrës së lëkurës.
Veçori të produktit
Oligopeptide-34, Decapeptide-15, Oligopeptide-58: studimet tregojnë se këto tre peptide ulin formimin e melaninës. Kanë efekt zbardhues si dhe ndihmojnë në ruajtjen e ngjyrës së lëkurës.
Vitamin C: stimulon rrit prodhimin e kolagjenit në lëkurë, redukton vijat e holla në lëkurë. Lufton
radikalet e lira dhe dëmtimet e shkaktuara nga rrezet UVA.
Arbutin+ Glycyrrhiza: agjent natyral për zbardhjen e lëkurës. Funksionon duke lëshuar ngadalë
Hidrokinon natyror përmes Hidrolizës e cila nga ana tjetër bllokon aktivitetin e Tirosinazës dhe redukton
prodhimin e melaninës (pigmentimit) të lëkurës.
Glutathione: antioksidant që gjendet natyrshëm në qelizat njerëzore që neutralizon radikalet e lira, rrit
sistemin imunitar dhe detoksifikon trupin. Mund të shkaktojë gjithashtu ndriçim të lëkurës duke
shndërruar melaninën në një ngjyrë më të çelët dhe duke çaktivizuar enzimën Tirosinase, e cila ndihmon
në prodhimin e pigmentit.

Përdorimi
Dezinfektoni zonën që do të trajtohet. Përdorni mikro gjilpërat 0.25 mm-0.50 mm për trajtimin në shtëpi.
Në trajtimin klinik me një mjek të çertifikuar, përdorni gjilpëra mikro 1.00 mm-2.00 mm.

Nuk ka informacion shtesë për këtë produkt.

Dërgesa të shpejta në Shqipëri dhe Kosovë

Për të gjitha porositë me vlerë mbi 5000 Lekë posta është falas, brenda territorit të Shqipërisë, kurse për Kosovën për të perfituar postën falas porosia duhet të jetë më e madhe se 80 Euro

Politikat e kthimit

Nëse dëshironi të ktheni një produkt brenda 14 ditëve, jeni të lirë ta bëni këtë tek ne. Fillimisht, na kontaktoni për të njoftuar për kthimin që dëshironi të bëni. Mund të na kontaktoni me email ose telefon. Të dhënat tona të kontaktit mund t’i gjeni edhe në faqen tonë duke klikuar opsionin “KONTAKTE”. Më pas, plotësoni faturën e blerjes duke përfshirë emrin e produktit të kthyer dhe arsyen e kthimit. Me faturën e plotësuar, mund ta dërgoni produktin në adresën tonë. Ju mund ta dorëzoni produktin vetë fizikisht në pikat tona të shitjes, ose mund ta dërgoni me postë në adresën tonë: Aoos shpk Tiranë, Farkë, Mjull Bathore, Rruga e Elbasanit, Objekti Nr. 4, përballë TEG. Ne jemi gjithashtu të gatshëm të informojmë postën që të vijë ta marrë produktin tek ju. Në këto raste, ju do të keni mundësi të paguani çmimet preferenciale që ne kemi për dërgimin e produktit. Kostoja e dërgesës është 200 Lekë. Faleminderit që zgjodhët Aoos.

Related Products

Recently Viewed Products