Kategorite See All >

Foam shampoo for newborns

MUSTELA (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,400.00Lekë /150mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Mustela - Foam shampoo for newborns

Shampo në formë shkume për flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve. Parandalon dhe trajton krustat e qumështit që nga dita e parë e lindjes.  E lehtë për t’u aplikuar dhe e përshtatshme veçanërisht për lëkurën e kokës delikate të të sapolindurit.

Ideale për t’u përdorur si shampo e përditshme, për të larë dhe shpleksur flokët delikatë të të sapolindurve, bebeve dhe fëmijëve.

Nuk djeg sytë

Shpëlahet lehtësisht.


Provuar nga shkenca

Shampo Foam për të sapolindurit:  

Pastron butësisht: 100% e nënave që e kanë provuar te bebet e tyre pajtohen (2a).

Ndihmon për të përmirësuar pamjen e kokës: 90% e nënave që e kanë provuar te bebet e tyre  pajtohen (2b).

Qetëson: 95% e nënave që e kanë provuar te bebet e tyre pajtohen (2c).

(2) Studimi klinik i kryer nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik mbi foshnjat, përfshirë foshnjat nën 3 muaj, gjatë 3 javëve.

2a: vetëvlerësim në 38 foshnje;

2b: studim klinik nga hetuesi mbi 31 foshnje;

2c: studim klinik nga hetuesi mbi 38 foshnje).


Përdorimi


Masazhoni butësisht flokët e lagur të të sapolindurit, bebes apo fëmijës, me një dozë shkume dhe lëreni të veprojë 1-2 minuta. Shpëlajeni me kujdes.Përbërësit

Avocado Perseose, përbërës natyral i patentuar: mbron barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës

Përzierja e patentuar e përbërësve për te ribalancuar lëkuren: qetëson dhe ndihmon për të mbajtur lëkurën e kokës të pastër.

Surfaktantë të butë: pastron butësisht për të ruajtur lëkurën nga tharja

Pa sapun

AQUA/WATER/EAU, COCO-GLUCOSIDE, POLYGLYCERYL-4 CAPRATE, INULIN, GALACTOARABINAN, CITRIC ACID, SODIUM BENZOATE, PROPANEDIOL, HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL UNSAPONIFIABLES, PERSEA GRATISSIMA (AVOCADO) FRUIT EXTRACTNuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura