Kategorite See All >

Levit C 1500mg Effervescent Tablets

Olimp Labs (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
690.00Lekë /20 Tableta

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Olimp Labs - LEVIT C 1500mg Effervescent Tablets


Levit C 1500 Effervescent Tablets është një shtesë  ushqimore në formën e tabletave me aromë limoni, që përmbajnë vitaminë C në formën e acidit L-askorbik.

Vitamina C kontribuon në funksionimin normal të sistemit imunitar.


Përdorim i sygjeruar

Për të rriturit me një kërkesë të lartë të vitaminës C.

1 tabletë në ditë. Tretni 1 tabletë në 150 ml ujë.

 Ka shije më të mirë kur ftohet.

Mos e tejkaloni dozën e rekomanduar ditore.

Shtesat ushqimore nuk duhet të përdoren si zëvendësim për një dietë të larmishme dhe të ekuilibruar.


 

Përbërësit

36% Acid L-askorbik, Vitaminë C, Sorbitolet, Rregullatorët e aciditetit, Karbonate Natriumi, Acid Citrik, Glukol polietileni, Aromatizues, Embëlsues - acesulfame K, Ngjyra - riboflavina (për aromë limoni).


Sasia: 20 Tableta

 


Kujdes

Jo për individë në rast të mbindjeshmërisë ndaj ndonjë prej përbërësve të preparatit. Personat me gurë në veshka (oksalat ose urat) ose anomali në metabolizmin e hekurit (talasemia, hemokromatoza), gratë shtatzëna dhe gjidhënëse duhet të konsultohen me një mjek para se të marrin përgatitjen.

Asnjë produkt tjetër që përmban vitaminë C, veçanërisht në doza mbi 500 mg, nuk duhet të konsumohet.

1500 mg vitaminë C mund të shkaktojë shqetësime të lehta të stomakut tek individët e ndjeshëm.

Konsumi i tepërt mund të prodhojë efekte laksative.

 

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura