Kategorite See All >

Women's Most Complete Multi

WEBBER NATURALS (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
3,500.00Lekë /90 Kapsula

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

WEBBER NATURALS - Women's Most Complete Multi

Women’s Most Complete Multi siguron vitaminat e rekomanduara për të siguruar energjinë e nevojshme,për të fuqizuar sistemin imunitar, shëndetin e kockave. 

Cdo kapsulë përmban forma bio të lëndëve ushqyese thelbësore si vitamina K2 e cila shpesh në multivitaminat e tjera dhe minerale të cilat nuk janë të modifikuara gjenetikisht.

Kapsulat mund të përdoren edhe nga vegjetarianët. Me përdorimin e saj do ti siguroni vetes dozat ditore të rekomanduara. Kjo super formulë përfshin si formë burimore 28 lloje perimesh dhe frutash organike të certifikuara dhe më shumë se 55 lëndë ushqyese.

Mosha, gjenetika, mënyra e jetesës dhe faktorë të tjerë mund të ndikojnë në manifestimin e mangësive të lëndëve ushqyese edhe tek gratë më të kujdesshme.

Kjo formulë unike me multivitamina dhe minerale me përdorim ditor rekomandohet për gratë nën moshën 50 vjecare. Format organike të disponueshme përfshijnë vitaminën K2, vitaminën D, kalciumin, magnezin për të siguruar shëndet të mirë të kockave, mirëfunksionim të shëndetit kardiovaskular, shëndetit të lëkurës, dhëmbëve, muskujve dhe sistemit imunitar.

Formula përmban edhe hekur, vitaminë B12 dhe acid folik për të ndihmuar reduktimin e simptomave të lidhura me aneminë, japin energji, ndihmojnë në procesin e tretjes dhe mirëfunksionimin e sistemit nervor.

Nga ana tjetër antioksidantët si vitaminat C,E,A së bashku me perimet dhe frutat e pasura me polifenole ndihmojnë në të pasurit e një shëndeti të mirë.

Kjo formulë gjithashtu përmban antioksidantin luteinë për të mirëmbajtur shëndetin e syve si dhe shumë elementë të tjerë me origjinë nga perimet për të mbështetur proceset e detoksifikimit.


Përdorimi

Këshillohet marrja e një kapsule në ditë.

Women's Most Complete Multi sigurojnë vitaminat e rekomanduara ditore që mund të mungojnë dhe përmban një përzierje energjike ushqimore nga 28 burime të plota frutash dhe perimesh.


Burimi i antioksidantëve që mbrojnë nga stresi oksidues. Mban shikimin, lëkurën, funksionin imunitar, shikimin e natës, kockat e shëndetshme, kërcin, dhëmbët, mishrat dhe funksionin e duhur të muskujve. Prodhon dhe riparon indin lidhës. Mbështet metabolizmin e shëndetshëm të glukozës dhe funksionin e gjëndrës tiroide.


Përbërësit

Cdo kapsulë vegjetariane përmban:

Vitaminat:

Beta-Carotene 1250 IU (750 mcg).

Vitamina A (palmitate) 1250 IU (375 mcg RAE).

Vitamina D3 (kolecalciferol) 1000 IU (25 mcg).

Vitamina C (acid askorbik) 100 mg.

Vitamina E (d-alfa tokoferoli) 30 IU (20 mg AT *).

Vitamina B1 (hidroklorur tiamine) 5 mg.

Vitamina B2 (riboflavin) 5 mg Niacin 10 mg Niacinamide 15 mg.

Vitamina B6 (hidroklorur piridoksinë) 10 mg Biotin 50 mcg.

Vitamina K2 (menaquinone) si MK-7 (fasule natto) 45 mcg.

Acidi Pantothenik (kalcium d-pantothenat) 15 mg Acidi folik (folati) 0 .5 mg.

Vitamina B12 (cianokobalamin) 30 mgg minerale:

Kalcium (karbonat) 100 mg.

Kromi (HVP ** chelate) 75 mcg.

Jod (jodid kaliumi) 25 mcg.

Hekuri (fumarat me ngjyra) 7 .5 mg.

Magnezi (oksidi) 50 mg Mangani (chelate HVP **) 2 .5 mg.

Molibden (citrat) 12 .5 mcg Kalium (citrat monohidrat) 7 .5 mg.

Seleni (HLP ** chelate) 50 mcg Zink (HVP** chelate) 10 mg.

Bakri (chelate HVP ** 750) mcg Vanadium (citrat) 12 .5 mcg.

Përbërësit shtesë: Inositol 10 mg Kolina (bitartrate) 4 mg Lutein (Tagetes erekta) (lule marigold) 1 mg Ekstrakt domatesh (Lycopersicon esculentum) (fruta) 600 mcg Permban 30 mcg likopen Përzierje frutash 15 mg

Përzierje e: rrushit, shegës, luleshtrydhes, boronicës, boronicës, mjedrës, boronicës (të standardizuar në 76% polifenole).

Përzierje Perimesh 15 mg

Përzierje : pluhur brokoli, daikon, ekstrakt red radish root, upland cress, lakër, pluhur lulelakër, arugula, watercress, rrënjë wasabi. Koncentrat i lëngjeve 15 mg

Përzierje: cilantro, majdanoz, caper berry, articoke, ekstrakt black radish root, rrënjë luleradhiqe, pluhur lakre, bar elbi, pluhur nga farat e selinos, koncentratnga lëngu i panxharit, pluhur domateje.

* AT: Alpha Tocopherol

** HVP: Proteina të hidrolizuara të perimeve.

Përbërësit jo mjekësorë Kapsulë vegjetariane (carbohzdrate gum, klorofilinë, ujë i purifikuar), miell orizi, stearat magnezi bimor (lubrifikant), silic.Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura