Kategorite See All >

Gentle Cleansing Gel

MUSTELA (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
1,200.00Lekë - 1,900.00Lekë /200 mL

Sasia::
Sasi:
(14 e disponueshme)

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Mustela - Gentle Cleansing Gel

Shampo delikate që pastron me efikasitet duke respektuar lëkurën, skalpin dhe flokët delikatë të të sapolindurit, bebes dhe fëmijës.

Qetëson dhe kompenson efektet tharëse të banjës.

Nuk shkakton djegie të syve.


Veçori të produktit

Lë një aromë unike mbi lëkurë dhe flokë.

Praktik, flakoni-pompë hedh dozën e duhur për çdo përdorim.

Testuar nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik.

Tolerancë e lartë ndaj lëkurës dhe syve.

Hipoalergjik - Formuluar për të minimizuar rrezikun e reaksioneve alergjike.

0% paraben, 0% ftalat, 0% fenoksyetanol *.

 

EFIKASITET I PROVUAR:

Pastron butësisht lëkurën dhe flokët: 100% e nënave që e kanë provuar te bebet e tyre pajtohen (2).

Karakteristikat zbutëse dhe zbutëse efektive: 98% e nënave që e kanë provuar te bebet e tyre pajtohen (2).

(2) Studimi klinik i kryer nën kontrollin dermatologjik dhe pediatrik në 59 foshnje, përfshirë foshnjat nën 3 muaj, mbi 3 javë.

 

Përdorimi

Derdhni xhelin e butë pastrues në duar, për të pastruar flokët dhe trupin e foshnjës ose fëmijës.

Më pas butësisht Shpëlaje.

 

Përbërësit

Avocado Perseose, përbërës natyral i patentuar: mbron barrierën e lëkurës, hidraton dhe ruan pasurinë qelizore të lëkurës

Vitamina B5: qetëson

Surfaktantë të butë: pastron butësisht për të ruajtur lëkurën nga tharja

Pa sapun

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura