Kategorite See All >

Perfect Skin

Olimp Labs (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
2,299.00Lekë /30 Kapsula

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Olimp Perfect Skin Hydro Complex

Lëkurë e përkryer e hidratuar dhe elastike.

Hidratues: Kompleksi i lëkurës hydro-complex me  acid hialuronik, kolagjen.

Mbrojtja: Formulë e përsosur me antioksidante te lëkurës. Shtesë dietike rekomandohet veçanërisht për gratë që kujdesen për bukurinë, si një mjet për të përmirësuar pamjen e lëkurës, hidratimin e saj, qëndrueshmërinë, duke neutralizuar radikalet e lira të formuara në të.

 

Lëkurë e përkryer e hidratuar dhe elastike

Shtesa dietike hidro-komplekse e lëkurës së përsosur është një përbërje e krijuar në bazë të kërkimit shkencor që plotëson dietën ditore me substanca veçanërisht aktive që ndikojnë në funksionimin dhe pamjen e lëkurës. Shtesa dietike bazohet në dy grupe unike përbërësish: Kompleksi i lëkurës Hydro-flex dhe formula antioksiduese që kanë një efekt pozitiv në gjendjen dhe atraktivitetin e lëkurës.

 

Pse lëkura plaket kaq shpejt?

Rrezatimi ultraviolet, ndotja e mjedisit dhe dieta e dobët rezultojnë në formimin e sasive të mëdha të radikaleve të lira në lëkurë. Këto janë molekula jashtëzakonisht agresive dhe reaktive që shkaktojnë dëme të konsiderueshme në zonën e indit lidhës. Kur jemi të rinj, mbrojtja jonë natyrore neutralizon radikalet e lira, por kjo aftësi zvogëlohet me kalimin e moshës. Procesi i plakjes së lëkurës është atëherë shumë më i shpejtë, ajo humbet pamjen dhe elasticitetin e saj të freskët. Radikalet e lira shkatërrojnë molekulat e kolagjenit, lëkura bëhet më pak e hidratuar dhe e butë, shfaqen rrudhat e para, të cilat bëhen më të mëdha dhe më të thella me kalimin e kohës.

 

Si ta ndihmoni lëkurën tuaj?

Për shkak të strukturës specifike të lëkurës, ka shumë faktorë që ndikojnë në pamjen dhe gjendjen e saj. Lëkura është një pengesë e jashtme, prandaj depërtimi i shumë lëndëve ushqyese dhe ujit është i kufizuar. Çelësi i suksesit është ushqimi, dhe në veçanti përbërësit aktivë që ai përmban që mbështesin funksionimin e shëndetshëm të lëkurës. Shkencëtarët kanë zbuluar shumë substanca që, në përqendrimet e duhura, ngadalësojnë procesin e formimit të rrudhave, filtrojnë rrezatimin ultraviolet dhe eleminojnë radikalet e lira të shkaktuara prej tyre, duke zvogëluar efektet e tyre.

 

Si të hidratoni dhe forconi lëkurën nga brenda dhe jashtë?

Pjesa më e madhe e ujit ruhet në shtresat e thella të lëkurës sonë, në matricën jashtëqelizore të dermës. Ajo lidhet kryesisht nga përbërjet që i japin lëkurës elasticitet dhe rezistencë mekanike. Hidro-kompleksi i përsosur i lëkurës është një shtesë dietike që siguron substancat më të rëndësishme përgjegjëse për hidratimin, qëndrueshmërinë dhe elasticitetin e duhur të lëkurës.

 

Kompleksi përmban kolagjen, proteina më e bollshme në të gjithë trupin. Përbën gati 70% të të gjitha proteinave që ndërtojnë trupin, prandaj sasia e duhur e tij është kaq e rëndësishme. Fijet e kolagjenit lidhin lëkurën së bashku, duke i dhënë asaj strukturën dhe elasticitetin e duhur. Plotësimi i tij është jashtëzakonisht i rëndësishëm, sepse trupi prodhon gjithnjë e më pak me kalimin e moshës, formohen rrudha dhe lëkura bëhet e dobët dhe e hollë.

 

Kompleksi i lëkurës i Olimp Laboratories është një formulë hidratuese e bazuar në një sasi të lartë të acidit ekskluziv hialuronik - një biopolimer që lidh ujin në dermis. Një molekulë e kësaj substance mund të thithë deri në 250 molekula uji, duke marrë formën e një xheli të trashë. Acidi hialuronik e bën lëkurën të zhdërvjellët, të hidratuar intensivisht dhe të butë. Silica natyrale që përmbahet në preparat tretet në matricën jashtëqelizore të dermës dhe lidh sasi shtesë të ujit në të. Shtresat e thella të lagura dhe të ushqyera mirë të lëkurës sigurojnë funksionimin e qetë të epidermës, e cila rezulton në një pamje të bukur, të fortë dhe të shëndetshme.

 

NDALONI radikalet e lira!

Formula antioksiduese është një kombinim i zgjedhur me kujdes i antioksidantëve më aktivë të rëndësishëm për funksionimin e lëkurës sonë. Këto përbërës ndihmojnë në neutralizimin e radikalëve të lirë, sasi të mëdha të të cilave formohen çdo ditë në zonën e lëkurës, duke çuar në degradimin e saj dhe plakjen e parakohshme. Antioksidantët luajnë një rol shumë të rëndësishëm në funksionimin e lëkurës sonë, falë rimbushjes së tyre ne mbështesim punën e saj dhe mbështesim mekanizmat natyrorë të mbrojtjes.

 

Formulë e përsosur antioksidante e lëkurës - antioksidantë të fortë që mbrojnë lëkurën nga radikalet e lira.

 

Një ekstrakt tepër i përqendruar i farës së rrushit që përmban një sasi shumë të lartë të proantocianidinave (OPC) dhe ekstraktit të çajit jeshil me një përmbajtje të lartë katekinash (EGCG), janë një palë antioksidantë bimorë jashtëzakonisht aktivë, duke neutralizuar në mënyrë shumë efektive radikalet e lira të formuara në lëkurë. Përveç kësaj, ato mund të depërtojnë midis molekulave të kolagjenit, duke përmirësuar elasticitetin e lëkurës.

 

PureWay-C® - një kompleks i patentuar i formës më të mirë të tretshme dhe të zhytur më shpejt të vitaminës C me bioflavonoide agrumesh. Kërkimi shkencor ka provuar se metabolitët yndyror të vitaminës C (PureWay-C®) mbështesin në mënyrë më efektive procesin e rigjenerimit të dëmtimit të lëkurës. Vitamina C është gjithashtu një substancë kryesore në sintezën e molekulave të reja të kolagjenit dhe një antioksidant shumë i fortë, kështu që është një nga vitaminat më të rëndësishme që mbështet funksionimin e lëkurës.

 

Vitamina E - krahas vitaminës C, është një tjetër vitaminë e rëndësishme me aktivitet të fortë antioksidant, e nevojshme për të ruajtur gjendjen e duhur të lëkurës.

 

 

Kelatet e aminoacideve Albion® të mineraleve më të rëndësishme për lëkurën: selen, zink, bakër dhe mangan, duke garantuar thithjen dhe efektivitetin më të mirë në luftimin e radikaleve të lira. Seleni është një element i cili, së bashku me L-cistinën që përmbahet në preparat, janë përbërje që ndërtojnë glutathion, një nga antioksidantët më të fortë me peshë të ulët molekulare të prodhuar nga qelizat tona të lëkurës, i cili është një mbrojtje natyrore kundër radikaleve të lira. Sasia më e madhe e zinkut gjendet në epidermë, ajo mbron shtresat më të thella të lëkurës nga radikalet e lira të gjeneruara nga rrezatimi UV. Përveç kësaj, zinku, së bashku me bakrin dhe manganin, marrin pjesë në migrimin e keratinociteve - qelizat e specializuara që prodhojnë fibra keratinike, duke mbështetur procesin e rigjenerimit të dëmtimeve epidermale. Mangani është një përbërës i superoksid dismutazës - një enzimë që neutralizon radikalet e lira brenda qelizave të lëkurës.

 

Pigmentet karotenoide - beta karotina dhe likopeni, janë antioksidantë jashtëzakonisht aktivë, duke bashkëpunuar në mënyrë efektive me vitaminën C dhe E dhe glutationin. Ata mund të grumbullohen në lëkurë, duke vepruar si një filtër mbrojtës nga rrezet e diellit dhe radikalet e lira. Përveç kësaj, pas shndërrimit në vitaminë A, ato mbështesin proceset që lidhen me riprodhimin, rigjenerimin dhe "përtëritjen" e qelizave mbrojtëse të lëkurës.

 

Për kë rekomandohet hidro-kompleksi Perfect skin?

 

Përgatitja rekomandohet veçanërisht për gratë që kujdesen për bukurinë e tyre, si një mjet për të përmirësuar pamjen e lëkurës, hidratimin dhe qëndrueshmërinë e saj, duke neutralizuar radikalet e lira të formuara në të.

 

Përbërja e suplementit dietik:

Informacion ushqyes 1 kapsulë

Kompleksi i lëkurës hidro-fleksibël:

Kolagjen 300 mg

Acid hialuronik 25 mg

Silicë 10 mg

Biotinë 25 µg (50% *)

Formulë e përsosur antioksidante e lëkurës:

Ekstrakt i farës së rrushit 50 mg

përfshirë: 95% proantocianidinat 47.5 mg

50 mg ekstrakt çaji jeshil

përfshirë: 98% polifenole, 80% katekina, 55% EGCG

Kompleksi i patentuar i vitaminës C

dhe bioflavonoide agrumesh PureWay-C 44.5 mg

përfshirë: vitaminë C 40 mg (50% *)

Vitamina E 6 mg (50% *)

Zinku 7.5 mg

Bakër 500 µg

Mangan 1 mg

Selen 27.5 µg

L-cistinë 10 mg

Beta-karoten 1 mg

Likopen 1 mg

*% RDA - përqindja e marrjes ditore të rekomanduar për racion

Përbërës të tjerë: kolagjen (hidrolizat xhelatine), ekstrakt çaji jeshil, ekstrakt fara rrushi, minerale: bisglikinat e zinkut (klate aminoacide të zinkut Albion®), bisglicin mangan (klate aminoacide albionb mangan), diglicin bakri (klate aminoacide bakri Albion®) , selenat natriumi (IV)), vitamina (acid L-askorbik - vitaminë C PureWay-C®, DL-α-acetat tokoferil - vitaminë E, D-biotinë), hialuronat natriumi, silicë koloidale, beta-karoten, likopen , l-cistinë, bioflavonoide agrumesh, celulozë mikrokristaline - agjent grumbullues, stearat magnezi - agjent anti-caking, kapsulë (xhelatinë - përbërësi i guaskës, ngjyra: E 171).

 

Dozimi i suplementit:

Doza e rekomanduar ditore: 1 kapsulë në ditë ndërmjet vakteve.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura