Kategorite See All >

Spray SPF 50+

AVENE (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
3,500.00Lekë /200 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

Avene – Spray SPF 50+

Ky Spray  nga Avene me SPF 50+ bazohet në kombinimin ekskluziv të mbrojtjes Sunsitive® nga Pierre Fabre Research:

 1. Sistemi i filtruar i patentuar që përmban vetëm 4 filtra dielli për mbrojtje të spektrit shumë të gjerë, të qëndrueshëm dhe efektiv UVB-UVA.

2. Kompleksi unik antioksidant (Pre-tokoferil + Thialidinë), për mbrojtje të plotë kundër stresit oksidativ.

3. Uji Termal i Burimit Avène i njohur për vetitë e tij qetësuese, anti-irrituese dhe zbutëse.


-Ky spray hidraton lëkurën deri në 6 orë.

-Mbron lëkurën nga rrezet UVA dhe UVB.

-Vepron kundër tharjes së lëkurës.

-Nuk lë shenja të bardha në lëkurë.

-Shumë praktik në përdorim.

-I përshtatshëm për lëkurë të ndjeshme.

-Për fytyrë dhe trup.


Përdorimi

Aplikojeni produktin para dhe gjatë ekspozimit në diell.

 

Përbërësit

AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. COCO-CAPRYLATE/CAPRATE. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. DIISOPROPYL ADIPATE. WATER (AQUA). BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. POLYGLYCERYL-2 DIPOLYHYDROXYSTEARATE. GLYCERIN. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. DECYL GLUCOSIDE. BENZOIC ACID. BUTYLENE GLYCOL. CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. CAPRYLYL GLYCOL. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). HYDROXYCAPRIC ACID. LAURYL GLUCOSIDE. OXOTHIAZOLIDINE. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM CITRATE. SODIUM LAURYL. GLUCOSE CARBOXYLATE. SORBIC ACID. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL GLUCOSIDE. XANTHAN GUM.

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura