Kategorite See All >

Peppermint Facial Wash

The Organic Pharmacy (0 reviews e klientit)
Shitur nga: Produkt i brendshem
Cmimi:
6,300.00Lekë /100 mL
Cmimi ulur:
5,190.00Lekë /100 mL

Sasi:

Cmimi total:


Rikthehu tek politika:
Rikthimi pranohet nese produkti nuk eshte si pershkrimi, bleresi paguan pagesen e transportit, ose mban produktin dhe pajtohet per rimburesim me shitesin View details
Pagesa:

Paguaj në dorëzim


Shperndaj:
Sold By
Produkt i brendshem
(16 reviews e klientit)

Detaje mbi produktin

The Organic Pharmacy – Peppermint Facial Wash

Larësi  fytyrës me mente nga the Organic Pharmacy është prodhuar posaçërisht për lëkurën me tendencë akneike.

Me përbërësit e saj natyral, Mente, Ekstrakt nga Pema e Cajit, Eukalipt, ky larës në mënyrë perfekte largon qelizat e vdekura nga lëkura dhe i jep gjallëri lëkurës.

Pas përdorimit të këtij larësi fytyra juaj do të jetë më e unifikuar dhe më e pastër.

Panthenoli bën që lëkura juaj të duket më e plotë ndërsa Vitamina C i jep shkëlqim lëkurës tuaj.


71.95% Organike.

Efektshmëria antibakteriale e verifikuar klinikisht.

I përshtatshëm për lëkurë të yndyrshme dhe të prirur për akne.


Ideale për këto shqetësime: hiperpigmentime,efekt anti-mykotik, akne, lëkurë e yndyrshme pore të zgjeruara, njolla të errëta, akne cistike.

- Pa sulfate.

- Pa gluten.

- Pa aromë.

 

Veçori të produktit:

-Aloe Vera: zvogëlon inflamacionin dhe rikthen lagështinë në lëkurën e thatë dhe të irrituar.

-Eukalipt: pastron lëkurën me vetitë e saj antimikrobike.

-Mente: pastron dhe qetëson lëkurën.

Ekstrakti i pemës së Cajit: ka efekt anti-septik dhe është i dobishëm për aknet.

 

Përdorimi

Aplikojeni në mëngjes në fytyrë 1-2 pompa duke e masazhur lehtë lëkurën dhe më pas hiqeni përbërjen me një leckë të lagur me ujë të ngrohtë.

 

Përbërësit

*Aloe Barbadensis Leaf Juice Powder, Aqua (Water), Glycerin, Cocamidopropyl betaine, **Alcohol, Sodium Olivamphoacetate , *Calendula Officinalis Extract, Panthenol, Algin, Ascorbic Acid, Calcium Ascorbate, Carrageenan, *Citrus Grandis Seed Extract, Eucalyptus globulus Leaf Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, *Hypericum Perforatum Extract, *Lavandula Angustifolia Oil, *Melaleuca Alternifolia Leaf Oil, *Mentha Piperita Oil, Sodium chloride, Tocopherol, Xanthan Gum, Limonene, Linalool

*Ingredients from organic farming ** Made using organic ingredients

Nuk ka patur reviews per kete produkt akoma

Produkte te lidhura